FAQ aneb Na co se nás ptáte

Milé závodnice, milí závodníci,

 

za pár dní se letošní ročník Virtuálního Běhu pro Paraple přehoupne do druhé poloviny. Za tu dobu k nám od vás doputovalo několik opakujících se otázek, proto jsme se rozhodli odpovědět na ně celému závodnickému plénu, jehož jste nedílnou součástí.

 

Zároveň vás chceme upozornit, že k dnešnímu dni došlo k přepočítání výsledků týmové výzvy podle nastavených koeficientů. Záměr tohoto přepočtu je jasný – co největší spravedlnost ve smyslu srovnání hodnoty výkonů různých pohybových aktivit. Pod „přepočtovou pokličku“ naší webové aplikace více nahlédnete v jedné z našich odpovědí.

 

FAQ (z ang. Frequent asked questions = často kladené dotazy) aneb Na co se nás ptáte

 

Jak bude hodnocena týmová výzva?

Novinkou letošního ročníku Virtuálního Běhu pro Paraple (dále jen VBPP) je přepočítávání zadaných kilometrů na body pomocí koeficientů. V reálu to znamená, že výkon, například uběhnout 10 km a ujet 10 km na kole, nepovažujeme za stejný. Takže pokud 10 km uběhnete, váš výkon bude vynásoben koeficientem 1,2 a do výsledkové listiny vašeho týmu tak zapíšete 10,2 bodu. V případě že 10 km ujedete na kole, pak po přepočtení stanoveným koeficientem (0,4) připíšete 4 body. Záměrem je co nejvíce srovnat hodnotu výkonů a udělat soutěž co nejspravedlivější.

 

Jaké jsou konkrétní koeficienty jednotlivých sportovních kategorií?

Pro letošní ročník VBPP jsme nastavili koeficienty pro jednotlivé pohybové aktivity takto:

chůze a dogtrekking: 1

běh a ZTP/P: 1,2

jízda: 0,4

malá kolečka: 0,6

ZTP/P s elektropohonem: 0,2

Tyto koeficienty byly nastaveny na základě doposud nahraných aktivit a byly k dnešnímu dni aplikovány do výpočtů týmové výzvy.

 

Do kdy je možné se přihlásit do týmu nebo založit nový tým?

S ohledem na stále trvající zájem jsme se rozhodli prodloužit možnost přihlášení a založení týmu až do 17. května. Registraci tedy uzavřeme tři dny před koncem samotného VBPP, které využijeme k nutné administrativě před vyhlášením výsledků. Vaše výsledky z tohoto období se ale samozřejmě do celkových výsledků propíší a bude se tak dít až do poslední minuty závěrečného závodního dne.

 

Mohu do výsledků zapisovat denní součet nachozených kilometrů?

Ne. Zapisovat můžete pouze cílené sportovní aktivity. Zmíněné „součtové“ záznamy budou z výsledkové listiny odstraněny.

 

Co vše musí záznam sportovní aktivity splňovat?

Vyfocená obrazovka vaší oblíbené sportovní aplikace/záznamu ze sportovních hodinek musí obsahovat název aktivity, počet zdolaných kilometrů a datum aktivity.

 

Na vašem názoru nám záleží. Děkujeme všem, kteří nám předali zpětnou vazbu. 

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu info@behproparaple.cz.

 

 Děkujeme, že v tom jedete s námi!