Běh pro
Paraple 2023

23. ročník akce Běh pro Paraple se uskutečnil v sobotu 27. května v pražském Malešickém parku.

Ročník 2023 v číslech

Cílem akcí byla podpora lidí po poranění míchy a získání finančních prostředků na činnost Centra Paraple.

0
Týmů
0 +
Jednotlivců
0 km
Zdolaných
0  Kč
Celkový finanční zisk činil

Jaké to bylo?

V rámci akce se sešlo celkem 852 registrovaných účastníků. 538 z nich závodilo na 100 metrové trati a 150 jich vyrazilo na trasu letošní novinky – orientačního běhu. Akce se tradičně zúčastnil spoluzakladatel a prezident Centra Paraple Zdeněk Svěrák společně s ředitelem Davidem Lukešem a zakladatelem Běhu Michalem Horáčkem. Program nabídl hudební vystoupení Emmy Smetany a Jordana Haje a zpěváka Santiaga. Vystoupilo akrobatického duo Losers Cirque Company a taneční skupina Tanec s láskou pod vedením Dominika Vodičky. Pro děti bylo připraveno cirkusové představení, taneční školička, malování na obličej, kreativní dílničky, trampolíny, skákací hrad, dopravní hřiště a asistenční pejsci. Akci moderovali Lenka Novotná a Jakub Voříšek.

Kdo se nemohl akce zúčastnit osobně, mohl podpořit Centrum Paraple také virtuálně, a to během, chůzí nebo jízdou kdekoliv od 1. do 25. 5. Celkem se registrovalo 1 800 podporovatelů.

Z celého paraplecího týmu jsem cítil velkou odpovědnost směrem k lidem, kteří se rozhodli podpořit naše centrum účastí na této akci. A také chuť jim svým nasazením upřímně poděkovat. Tato energie se nám vrátila zpět od všech účastníků i interpretů a na akci tak panovala opravdu úžasná atmosféra. Už teď se těším na Běh 2024!

CTA blok nebo nejaky finish?